fbpx

Фунгіциди

Фильтр
Докладніше
Фунгіциди
Furil-min
Фуріл
Класичний високоефективний фунгіцид контактно-системної дії для обробки посівів ріпаку, зернових колосових від широкого спектру збудників грибкових хвороб.
Докладніше
Фунгіциди
platon-min
Платон
Діючі речовини: прохлораз, 300 г/л + тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л.
Докладніше
Фунгіциди
druid-min

Фунгіциди: використання препаратів допоможе зібрати високий урожай

Кожен фермер чи дачник зацікавлений в тому, аби восени зібрати на своїй ділянці достойний урожай: допомогти досягти бажаного покликані спеціальні препарати – фунгіциди. Ці речовини активно борються з різноманітними розповсюджувачами хвороб рослин – картоплі, винограду, томатів тощо. Першочергово вони пригнічують розвиток грибка та його спор.

Види фунгіцидів і їхні особливості

В залежності від хімічного складу, фунгіцидні препарати бувають:

  • неорганічні,
  • органічні.

До складу перших можуть входити такі речовини, які мідь, залізо, сірка, марганець тощо. Особливість другої групи – відсутність в препаратах важких металів, а також короткий термін зберігання в ґрунті.

Залежно від дії на збудника, препарати поділяються на:

  • профілактичні,
  • лікувальні.

У першому випадку мова йде про попередження захворювання тієї чи іншої культури, в іншому – про лікування вже заражених рослин.

Ще одна класифікація поділяє фунгіциди для саду на:

  • контактні,
  • системні.

Контактні речовини залишаються на поверхні культури. Ефективність цих препаратів залежить від низки факторів – погодних умов, кількості препарату, його хімічної стійкості. Системні проникають всередину рослинних тканинних систем: на їхню ефективність впливає швидкість проникнення в тканини культур.

Сьогодні є можливість купити фунгіциди, які розраховані на обробку як посівного матеріалу чи ґрунту, так і самої рослини – в період її вегетації чи спокою. Окрема група препаратів призначена для обприскування сховищ зерна чи овочів. Користуються попитом серед власників земельних ділянок і препарати універсальної дії. Ціна на препарати залежить від таких факторів, як тип, компанія-виробник, види фасування тощо.

Деякі нюанси щодо використання препаратів

Перш ніж використовувати фунгіциди для саду, слід детально ознайомитися з інструкцією і слідувати вказаним рекомендаціям. Як правило, обприскувати рослини в саду чи городі рекомендовано в суху безвітряну погоду: бажано зранку чи ввечері, коли немає палючого сонця. Під час роботи дачнику слід подбати про власний захист: користуватися захисними рукавицями, респіратором чи пов’язкою.

Також спеціалісти наголошують: якщо за деякий час після використання препарату випаде дощ, це дещо зменшить його ефективність. Зберігати фунгіциди слід у сухому приміщенні якнайдалі від продуктів харчування.